Funkčnost výrobků je na prvním místě, o tom není pochyb a stěží někoho přesvědčíte, že na první pohled fascinující modelová replika může původní zdroj nahradit. Modelářství je ovšem druh užitného umění, mnozí z těch nadšenců, co se v mládí věnovali tomuto odvětví, přestoupili na profesní dráhu designérů.
Průmyslový design je jedním z oborů, který se dokonce vyučuje na vysokých školách. Designéři se ve své práci zaměřují i na detail a to zasáhlo pochopitelně i oblast elektrotechnického průmyslu.

kabely

Někdo preferuje moderní vzhled, jiný se přidrží osvědčených tradic

V současné době se trend moderních funkčních bytových doplňků, kam se řadí i vypínače a zásuvky, odsunul z neonových barev do střízlivějších tónů smetanové, krémové až béžové barvy, rámečky mohou být odlišné, nebo shodné s funkční plochou. Atraktivní jsou i kovově šedé nebo Indigo, nejčastěji v matném provedení. Každopádně inspirace módními trendy je jedna věc a konkrétní praktický příklad řešení věc druhá. Vybírat ze vzorkovníků to vhodné řešení je často rozhodovací proces na dlouhé hodiny, zvlášť pokud do hry vstupují oba partneři současně. Někdy pomůže bytový architekt, někdy fotografie v katalogu schneider electric unica, jindy přijdete na zajímavá řešení při návštěvě restaurace, nebo u přátel a známých.

různé zásuvky

Bezdrátové vypínače

Máte-li konečně vybráno a jste rozhodnuti pro vzhled, který vám vyhovuje, budete se opět vracet k funkčnosti. Moderní vypínač totiž nemusí být jen vypínačem, může pracovat i jako stmívač pro nastavení požadované intenzity světla. Takový výrobek vyžaduje při instalaci hlubší rozvodnou krabici 30 nebo 45 mm, počítejte tedy s tím, že se do mělké krabice nemusí vejít. Při výběru vypínačů a zásuvek se poraďte s elektrikářem, ten vás může nasměrovat i na bezdrátové vypínače RF (radiofrekvenční obsluha), které se umístí do míst, kudy není možné vést kabel. Dálkový ovladač je možné využít i pro obsluhu osvětlení. U vícenásobných zásuvek a vypínačů se dají namontovat také speciální rámečky pro více kusů vedle sebe.