Při stavbě domu je nutné zohlednit hlavně velikost stavebního pozemku a také územní plán. Ten totiž reguluje to, kolik procent pozemku je možné zastavět. Často jsou majitelé parcel limitováni a nemohou využít celý pozemek k tomu aby si na něm postavili dům. Proto pokud kupujete pozemek, určitě si ověřte i tuto záležitost, abyste nakonec nebyli nepříjemné překvapeni.

Patrový dům je lepší z důvodu že není zastavěná tak velká plocha. Jediné mínus jsou právě schody, které mnoho lidí odrazují od pořízení patrového domu. Nemusíte se jich bát, mohou být designovým kouskem celého domu. Dnes se dají schody vyrobit nejen ze dřeva ale i zděné nebo kovové. V současné době jsou moderní samonosné schody, které vypadají opravdu skvěle. Schodiště může být středem celého domu, ale je potřeba v tomto případě na ně mít místo.

moderní schody

Ke každým schodům je nutné si pořídit i zábradlí na schodiště https://www.kmkdesign.cz/zabradli, které je bezpečnostním prvkem a stejně tak může jít i o designový prvek. Zábradlí může mít také mnoho podob. Velice populární je kombinace nerezu a dřeva nebo nerezu a skla. Pokud máte doma malé děti, je sklo poměrně nepraktické a je nutné počítat s tím že ho budete muset často utírat.

staré schody

Vyberte si u nás z široké nabídky nejen zábradlí na schody, ale i na francouzská okna. Ta jsou sále velice populární, a pokud stavíte dům a nechcete jen klasická střední okna, právě francouzská okna do štítové zdi vypadají opravdu dobře. Velice často si lidé vybírají matné skleněné zábradlí přes které není vidět a přesto dovnitř pouští dostatek světla. Poskytne vám nejen soukromí ale i světlo. Zábradlí musí splňovat normy stejně jako schody. U nás máte jistotu že oboje bude podle norem a nebudete mít žádný problém se stavebním úřadem, pokud budete dům teprve kolaudovat. Prohlédněte http://www.ssgos.cz/hlavni-menu/o-skole/virtualni-prohlidka-skoly/ si fotografie hotových schodů i zábradlí a vyberte si to svoje.