Kečup na koberci

Kdybychom se vás zeptali, zda znáte animovaný seriál „A je to!“, v němž vystupují dva kutilové Pat a Mat, zřejmě byste na otázku odpověděli kladně. A zhlédli jste také seriálový díl, v němž se zakutálí plechovka s modrou barvou po pádu z nábytkové stěny v obýváku, a zrovna uprostřed koberce se otevře víčko a modrá barva bezpečně obarví místo namodro, takže je pak velký problém barvu z koberce odstranit? V seriálu je tato událost pochopitelně nafouknutá do obludných rozměrů a končí to přímo katastrofou – vyříznutým kusem koberce a kýčovitou pneumatikou s květinami, ovšem nepřipomíná vám to něco?

koberec na podlaze

Nestalo se vám někdy, že jste si odnášeli do obýváku ke konferenčnímu stolku talíř s těstovinami a s kečupem, a nedopatřením se vám část kečupu či podobné barevné omáčky rozlila na podlahu? Pokud měl koberec podobnou barvu a sáhli jste rychle po nějakém účinném čistidle, mohlo to dopadnout ještě dobře, ale co když byl koberec krémový, až téměř čistě bílý? Skvrny na světlých kobercích se odstraňují velice obtížně, a potvrdit to mohou i ti, co mají doma vlněný koberec.

vysávání koberce

Kdyby nebyl koberec na podlaze…

Kdyby zkrátka nebyl koberec na podlaze a visel na zdi jako zámecký gobelín, nemuseli byste nic podobného řešit, jenže po kobercích se procházíme, usedáme na ně, hrajeme na nich různé hry a cvičíme tu, a to vše může být podnětem pro rozlití omáčky, džusu, kávy, sklenice vína a dalších tekutých a polotekutých ingrediencí, jejichž úplné odstranění je mnohdy téměř nemožné. Problém je totiž hlavně v tom, že po vyčištění skvrny potřebujete její zbytky a zbytky čistidla ihned odsát, a to se s běžným vysavačem provádí jen stěží. Proto se vyplácí alespoň občas povolat na důkladné vyčištění celé plochy koberce specialisty na čištění koberců, například s dobře recenzovaným systémem Rotovac.