Od současných světelných zdrojů většinou vyžadujeme nejen možnost posvítit si, ale vybíráme je také podle některých dalších kritérií, která jsou pro nás důležitá. Jedním z nich je pochopitelně i spotřeba elektrické energie a také dlouhá životnost.
· Oba tyto parametry nám mohou totiž uspořit mnoho finančních prostředků.
osvětlení foto studia
Moderní žárovky jsou většinou nákladnější, a tak jsou tyto údaje skutečně důležité. Světelným zdrojem, který se ze všech úhlů pohledu skutečně vyplatí, je led gu 10. Takzvané LED světelné zdroje začaly plně nahrazovat dřívější wolframové žárovky. Ty původní sice lidstvu sloužily opravdu dlouhou dobu, ale měly celou řadu nevýhod. Kromě krátké životnosti se také ukázalo, že nemají dobrý vliv na životní prostředí. Proto je v současné době vydán v mnoha zemích zákaz výroby. Led žárovky je ale plně nahrazují.

Překvapivě dlouhá životnost

Světelné zdroje LED GU 10 se řadí mezi reflektorové žárovky, u kterých je garantována svítivost v řádu několika tisíců hodin. Vzhledem k tomu, že se vyznačují i nízkou spotřebou, jsou jejich kvality nezpochybnitelné.
o Led žárovky najdeme opravdu všude.
o Dokáží kvalitně osvítit i takové prostory, jakými jsou chodby hotelů nebo temná schodiště v barech či klubech.
o Bodové led žárovky nacházejí své uplatnění i v našich interiérech.
S jejich pomocí můžeme ozvláštnit například určitou část obývacího pokoje nebo ložnice.
Bytoví designéři využívají toto světlo pro zajímavé interiérové kreace.
panorama osvětleného města

Bonus navíc – originální vzhled

Led žárovky mohou být součástí některého dalšího světelného zdroje anebo samostatnou jednotkou. Jejich vzhled je natolik originální, že ani jednomu způsobu opravdu nic nebrání.
· Žárovka LED GU 10 vydává přirozené bílé světlo, které je pro lidský zrak příjemné.
· Není tedy problém ho využít k běžnému svícení i pro delší dobu.