• Zajištění lepší viditelnosti – světelný kužel je až o 40 metrů delší než u běžných žárovek. To se projeví zejména v kritické zóně viditelnosti, což je právě pravý okraj vozovky. Jízda za lepší viditelnosti přispívá k vyšší bezpečnosti, řidič je klidnější, protože má lepší rozhled, odpadá stres ze špatně osvětlené plochy, která je mimo jeho zorný úhel.
  • Jasnější a intenzivnější světlo – modrobílé nápadné světlo těchto žárovek je velmi pronikavé, je intenzivnější zhruba o dvacet procent ve srovnání s běžnou žárovkou. Běžné žárovky nepodávají věrný obraz osvětlení terénu před sebou, a to se výrazně projeví třeba u dopravní signalizace, u výstražného značení, a informativních tabulí a světel. Pronikavé světlo poskytuje zřetelnější kontury obrysů předmětů, vyšší kontrast, a řidič je z jízdy méně unaven.

ulice

  • Atraktivita – modravý odstín světel je atraktivním prvkem výbavy vozu, rozhodně upoutá pozornost, přitom jde o žárovky homologované, tedy povolené pro provoz na dopravních komunikacích v ČR, i v ostatních evropských zemích.
  • Vyšší jas – to je typickou vlastností řady Osram Night Braker Unlimited H7, ve srovnání se standardními žárovkami je hodnota jasu vyšší o 110 procent. Největší intenzita jasu se projevuje ve vzdálenosti 70 – 100 metrů od vozidla – přímo ve středu kuželu světla. Řidič tak lépe a rychleji zareaguje na překážku v silničním provozu.
  • Vlákno těchto žárovek je konstruováno s vyšší odolností, snese extrémní zátěž ve srovnání s modely, které se vyráběly před deseti lety.
  • Plnicí plyn – ten je optimalizován právě pro tvorbu světelného spektra bílé barvy s modravým nádechem. Přitom se stále jedná o povolenou (homologovanou) žárovku, jejíž spektrum je bílé, nikoliv modré.

bílé auto

Barevná teplota žárovek Night Breaker je 3700 K, jedná se o halogenové světlo (uvnitř se nachází náplň vzácných plynů – halogenidů). Světelný tok je 1500 lumenů, jmenovitý výkon 55 W, napětí 12 V. Typ patice PX26d.