Za problémy si můžeme sami Fahd? Jistě jste již někdy přemýšleli o tom, že problémy, které se vám dějí se tak nějak stále opakují. Ale mnohdy tomu nepřikládáme skoro žádnou pozornost. A prostě si jen myslíme, že jsme oběti situace anebo na to prostě přestaneme myslet. Anebo naopak se stane, že se v těch nepříjemných pocitech začneme doslova topit. A pak teprve nás začnou napadat otázky typu: co já vlastně s tím mohu udělat? A není to přeci jenom tak trochu i moje chyba? A dá se s tím něco dělat? Tak na začátek je vhodné si říct, že jistě se s tím dá něco dělat. A jak už to, tak bývá, vždy je nutné začít jednat u sebe. Protože co nemáme my sami tak to nejsme ani schopni předávat někomu dál. A tak se nejprve metaforicky musíme naplnit my sami. A především začít jednat jinak hlavně sami se sebou. Důležitým krokem je úcta a respekt k sobě samým.

rodina

A pokud tohle pochopíme, doslova se nám změní celý náš dosavadní život. A pak se také naučit si odpustit. Však když o tom popřemýšlíte, zjistíte, kolik zbytečné nenávisti a zlosti v sobě nosíte anebo jste donedávna nosili. A přitom je to tak důležité, umět odpustit. A co je nejhorší v tolika případech si nosíme zlost a nenávist proti sobě. A to se nám právě potom vymstí. A my se divíme, že máme stále stejné problémy, a to jak v rodině anebo ty, které jsou psychického rázu. A potom, pokud tyto symptomy neregistrujeme se přidají i komplikace zdravotní. A vzhledem k tomu, kolik je v nemocnicích pacientů si ani neumíme představit kolik zloby v sobě nosíme.

rodina

A pokud chceme z tohoto začarovaného kruhu vystoupit, tak si prosím odpusťte. A když už vypustíte ze sebe všechno zlo, začněte se sebou samými jinak jednat. A to hlavně v tom smyslu, že k sobě budete nejen mluvit, ale i myslet v úctě a respektu. Začnete si sebe a svého okolí vážit a jednat s ním s respektem, který si zaslouží každý člověk i bytost na této planetě. A hlavně, dlužíte to především sami sobě. Protože pokud budete v pohodě vy, bude v pohodě i vaše okolí. A tím pádem se vaše problémy budou postupně zmenšovat až zmizí úplně. Ale budete muset hlavně chtít. A vynaložit úsilí, které je k tomu potřeba. A pokud s tím nic neuděláme nic se nezmění. Ani v našich rodinách, v práci a ani vztahy nebudou takové jako bychom si je představovali. Vždy mějte na paměti, že pokud se nezačnete chovat k sobě hezky, nebude to vidět ani vaše okolí.