I když se má všeobecně za to, že jsou podnikatelé úspěšní a movití lidé, praxe velice často svědčí o opaku. Tedy třeba i o tom, že jsou soukromě podnikající lidé, kteří jenom s největším sebezapřením odolávají hrozícímu bankrotu a s tím souvisejícím nepříjemnostem. A někdy je jejich situace dokonce natolik zoufalá, že už to dotyční pomalu chtějí vzdát. Ale přece jenom jim to nedá, a když už si svoji firmu pořídili, zkoušejí ještě to poslední, co se tu ještě podniknout dá. Tedy berou si půjčky a tím pomáhají svým firmám zvládat dočasně trvající obtíže.

polské peníze

Je pochopitelné, že půjčky nejsou zase až takový dar seslaný z nebes. Takto poskytnuté peníze jsou k dispozici pouze na omezeně dlouhou dobu, po které musí být zase vráceny, takže se sice dají investovat do byznysu, ale ten je musí zase zhodnotit a vrátit. Ale navzdory tomu, že jde jenom o dočasnou pomoc, jde o pomoc, která může být současně i spásou. Pro podnikání, které má perspektivu.

Ale pokud žádají podnikatelé v těžkostech o půjčky, často nenalézají u bank dostatek pochopení. A pak odtud odcházejí s nepořízenou. A kam odcházejí? Logicky k nebankovní konkurenci, která jim bude ochotnější půjčit. Třeba v podobě nebankovní hypotéky.

polské bankovky

Protože co znamená taková americká hypotéka bez registru? To je přece půjčka, která se poskytuje těm, kteří se za ni dokážou zaručit zástavou nemovitosti. Díky čemuž se tu tolik nehledí na dokonalost žadatelů, díky čemuž nemusí vadit ani nižší příjmy, ani záznamy v registrech dlužníků či jiné komplikace. Tady je právě díky zastavené nemovitosti jisté, že bude dlužník splácet, a i kdyby nesplácel, stejně se peníze nebankovní společnosti vrátí.

A tak žádají podnikatelé s nemovitým majetkem tak rádi o nebankovní hypotéky. Protože tady dostanou peníze rychle a výhodně. A nikdo jim tu při žádání o půjčku rozhodně neháže klacky pod nohy.