Velké množství lidí se každé léto několikrát během sezóny vydává na koupaliště. Nutí je k tomu především velmi vysoké venkovní teploty a všudypřítomné dusno. Právě na koupališti je možné se trochu zchladit a užít si příjemně studenou vodu. Jenže podobný nápad mívají tisíce lidí a tak to někdy na koupališti vypadá jako na na našem největším náměstí. Hlava na hlavě, dlouhé fronty na všechno a nakonec zjistíte že návštěva veřejného bazénu zase tak skvělý nápad nebyl.

bazén palmy

Pořízení vlastního bazénu ale oproti tomu skvělý nápad je. Jestli máte dům a nebo alespoň chatu s pozemkem, můžete si pořídit svůj vlastní bazén. Většina lidí si dnes dovolit bazén může. Dávno neplatí že jde o záležitost v řádech několika statisíců korun. I kvalitní bazén z plastu můžete mít za pár deset tisíc korun. Velkým trendem jsou bazény zapuštěné, které se zapouští do země. Nenarušují tak vzhled pozemku a mnozí lidé si je chválí, protože se do nich snáze dostanou. K bazénu existuje celá řada příslušenství – od schodů až po chemii.

Právě chemie je velice důležitá pro správný chod bazénu. Bazén se pravidelně musí čistit. Je potřeba vyčistit nejen dno a stěny bazénu, nejlépe vysavačem, ale musí se pravidelně kontrolovat pH vody, a případně dosypávat chemie proti řasám a bakteriím. Pokud údržbu bazénu budete zanedbávat, zanedlouho voda zezelená a vám se v ní určitě nebude chtít koupat. Budete jej muset vypustit a napustit kompletně celý znova, což se vám určitě negativně promítne do účtu za odebranou vodu.

bazén brýle

Užívejte si současné léto už ve svém vlastním bazénu. Jeho pořízení se vám mnohonásobně vyplatí. Už nikam nebudete muset jezdit a budete si užívat koupání u sebe doma v kteroukoliv hodinu. A když si pozvete rodinu a přátele, může z toho bývat skvělá letní tradice v podobě bazénové párty, kterou si všichni rychle oblíbíte.