Mít dítě je krásná věc. Já už si život bez dětí snad ani nedokážu představit. Občas je to náročné, ale děti nás učí věcem, které by jsme bez nich třeba nezvládli. Posouvají nás dopředu. Zvyšují hranice naší výkonnosti a posouvají laťku s trpělivostí výš a výš. Díky nim se můžeme stát lepšími. Vnímáte to tak jako já? Ne každý semnou bude samozřejmě souhlasit, ale život na mateřské dovolené mě hodně naučil. Toť na úvod. Nyní bych se chtěla zaměřit na to, aby jsme se snažili našim dětem poskytovat to nejlepší, co je v našich silách a co si můžeme dovolit. Teď nemluvím o pocitech a činech, ty patří mezi ty nejdůležitější, ale i ty hmatatelné jim dodají komfort, bez kterého se neobjedou samotné děti a ani my dospělí. Které to jsou? Tak určitě jich je nespočet, od kvalitních lahviček na pití, přes nezávadné dětské nádobí, až po hračky, které je rozvíjí.

Rodina s kočárkem

A co takový kočárek? Pro miminka volíme hluboký s korbičkou, pro starší pak takzvaný sporťák kočárek. Většina lidí kočárky hojně využívá. Je to každodenní pomocník. Bývá děti velice dobře přijímaný. Rádi v něm spí nebo odpočívají. Na výletech je ideální. Jít do kopce a tlačit před sebou kočár je daleko snadnější, než nést dítě v náručí.

Dítě v kočárku

Navíc kočárky mívají úložné prostory, kam si můžeme naskládat před odjezdem z domova potřebné věci a máme tak volné záda bez batohu. V létě navíc se záda pod batohy často potí a to je nepříjemné. S úložnými prostory kočárku je tento problém lehce vyřešen. Pokud máte více dětí, pořiďte si ke kočárku skate, na který si starší dítě stoupne nebo sedne a můžete vést obě dvě děti zároveň. Věřte, že někdy je to pomocník k nezaplacení. Kočárky jsou dnes designově na vysoké úrovni, to je jejich velké plus. Také mívají lehkou konstrukci, což uvítáte na delších cestách nebo při skládání do kufru auta. Vyberte si ten, který je pro Vás jako stvořený!