V dnešní době je ibiškový čaj stále více populární, jelikož se ukazuje čím dál tím více zdravotních benefitů, které nám může ibišek přinést. Ibiškový čaj ale není oblíbený jen pro své zdravotní benefity. Hodně lidí ho má v oblibě i pro jeho chuť. Je podobná brusinkám, je výrazná, jemně nakyslá a osvěžující. Z vůně můžete cítit příjemné květinové podtóny. Ibišek se používá v přírodní medicíně již od pradávna. Využívají se z něj květy, lístky, semínka i stonky. Vlastně celá tato rostlina se používá pro zdravotní účely. Ibišek nemusíte koupit pouze ve formě čaje. Ibišek můžete konzumovat i ve formě doplňků stravy, jako ibiškovou šťávu, lze jeho plody i přidávat do dezertů. Z ibišku se též vyrábí různé masti, které mají skvělé zdravotní účinky.

ibišek

A jaké zdravotní účinky tedy ibišek má?

Plný antioxidantů

Ibišek je plný antioxidantů, které jsou pro naše zdraví velmi důležité. Chrání nás totiž před volnými radikály. Ty škodí našemu zdraví, naší pleti a celému organismu. Pokud je naše tělo vystavené velkému množství volných radikálů a to vytrvale, hrozí, že propukne onemocnění. Proti tomu nás práv chrání antioxidanty, které můžeme přijímat v podobě čerstvého ovoce, zeleniny anebo právě různých čajů, včetně ibiškového.

květy

Vliv na zdraví srdce

Ibišek posiluje zdraví našeho srdce a podporuje udržovat náš krevní tlak na zdravé hranici. Nezapomeňte, že ibišek není náhradou za předepsané léky, nicméně pokud vás trápí vysoký krevní tlak, určitě stojí za to zařadit ibiškový čaj do vašeho pitného režimu.

Proti bakteriím

Některé bakterie jsou nám ku prospěchu, jiné však ne a mohou nám způsobit závažné problémy a onemocnění. Pokud vás trápí například žaludeční nevolnost a špatné trávení vlivem rozmnožených bakterií, nebojte se začít pít každý den ibiškový čaj, který dokáže přemnožené bakterie rychle zkrotit.