Kdo jsme?
Jsme firma, která nabízí služby uměleckého kovářství a zámečnictví. Vyrábíme veškeré typy brán, včetně branek a oplocení, bezpečnostní mříže a dveře, schodiště včetně zábradlí, ale i ocelové konstrukce a jiné.

kování

Co dělá kovář?
Kovář zpracovává zdánlivě netvárnou hmotu například – železo, ocel. Vždy se domluvím se svými zákazníky, co by si přál, pak pracuje v dílně – nakoupí materiál, zpracuje ho, nařeže, ohřeje, mnohokrát do něho udeřit buď kladivem nebo pomocí kucharu. Umělecký kovář přímo zpracovává železo za tepla a tvoří různé tvary na kovadlině. Pak se železo musí zahřát, aby s ním šlo dále pracovat, je to především ruční práce. Kovařina není jen o bouchání kladivem do železa, ale je to o tom, že kovář (umělec) dokáže svoji myšlenku vložit do uměleckého díla (do toho, co vyková). Takže se dá říct, že kovařina je vlastně i určitý druh umění.

Jaké základní dovednosti jsou potřeba k tomu, aby se mohl člověk stát kovářem?
Musí být technicky a fyzicky zdatný a trpělivý.

kování

Jaké nářadí je ke kovařině potřeba?
Je potřeba spoustu nářadí, které si kovář musí vyrobit. Například- kleště, kladiva, různé přípravky na usnadnění práce, sekáče aj. Také ale potřebuje nástroje, které vyrobit nelze a tím jsou například-,,stroje“ třeba- brusky, svářečky, vrtačky, lis, atd.

Co nabízí naše firma- ArtSmith- umělecké kovářství a kovovýroba?
Vyrábíme kovové brány, kovové mříže a kované zábradlí na zakázku. Moc krásná dvoukřídlá brána Ďáblice v šedé barvě s krásnou vykovanou květinou na bráně, dále vyrábíme různé kované mříže do kostelů, velice krásné jsou kované růže. Také nás můžete ale kontaktovat co byste chtěli vykovat, váš vlastní nápad, nebo nám ho nakreslit a my se je snažíme vytvořit-vykovat. Musí to být ale kované brány, mříže anebo zábradlí. Pokud chcete něco takového od nás vytvořit, kontaktujte nás na naších internetových stránkách, stačí nám jen poslat zprávu.