Dřevostavba bungalov se v posledních letech stává velkým hitem. Jaké důvody vedou zájemce o novostavby k tomu, vystavět právě tento typ příbytku a dát mu přednost před všemi ostatními?

Pohodlí – je známo, že chůze po schodech přispívá k lepšímu zdraví, a že kdo bydlí v paneláku, odmítá jezdit výtahem a chodí pěšky po schodech dejme tomu do čtvrtého patra, výrazně si polepší ve své kondici. Jenže chůzi po schodech si můžete užít i kdekoli jinde a chcete-li spíše odpočívat a mít vše pěkně při ruce, přízemní bungalov je mnohem lepší volba, než patrový dům. Výhodné je to zejména v době onemocnění nebo úrazu, tehdy to máte blízko a po rovině z kuchyně do ložnice i na toaletu.

nízký bungalov

Estetika – patrové domy dobře vyniknou na velkých pozemcích, přesněji řečeno na extrémně velkých pozemcích. Jako jeden z příkladů lze uvést zámek v Hluboké nad Vltavou, který je obklopen rozsáhlým zámeckým parkem. Samotný zámek vám tu připadá, jako by byl přirozenou součástí krajiny již odnepaměti. Kdybyste však tento zámecký objekt posadili do běžné domovní zástavby o parcelách s plošnou výměrou kolem tisíce čtverečních metrů, bude to doslova pěst na oko – takový dojem na vás bude dělat i patrový dům. Bungalov se k takovýmto pozemkům hodí mnohem lépe – je přehledný, nestíní v zahradě a k nízkým okrasným dřevinám bude působit jako ozdoba.

zahradní nábytek

Úklid a údržba – čím složitější a větší obytný komplex, tím náročnější je údržba i úklid. Jen si představte, že musíte vyčistit okapový svod od listí a prachu a musíte kvůli tomu u patrové stavby vylézt do výšky přes pět metrů. Pád ze žebříku z pěti metrů již bývá smrtelný, zatímco ze dvou metrů nad zemí u přízemního bungalovu to nemusí skončit ani zlomeninou. Podobné je to i s mytím oken, která jsou v bungalovech velmi nízko, takže tu nehrozí prakticky žádný úraz a nemusíte kvůli tomu objednávat úklidovou firmu.