Řím je nejen městem mladých, ale nabízí mnoho zajímavostí i pro aktivní seniory. Cesta začíná samozřejmě na letišti, protože je to nejpohodlnější způsob dopravy a letenky řím jsou v současné době k sehnání za ceny srovnatelné s těmi autobusovými.

Komfort letecké dopravy je ovšem nesrovnatelně vyšší a podstatným faktorem je i doba cesty. To je hlavně u seniorů důležitým faktorem, protože sedět 17-18 hodin v autobuse je téměř nemyslitelné. S letenkou je cesta příjemná a dlouhá právě tak na sledování filmu, kávu a malý odpočinek.

Letecky po Evropě

Létat dnes po Evropě je stále snadnější, a to hlavně díky přímým linkám. Právě takové létají i na trase Praha Řím a jsou velmi oblíbené.

Coloseum v Římě.jpg1

Řím má dvě letiště, převážná část letů míří na modernější Fiumicino, které je významným leteckým uzlem. Z letiště se do centra dá dostat poměrně jednoduše speciálním vlakem, který jezdí každých 30 minut. Je zde i několik autobusů a stanoviště taxi.

Cestování po Římě snadno a levně

Město má velkou sít hromadné dopravy a nejrychleji se dá přepravovat metrem a něj navazujícím autobusem, tramvají nebo vlakem. Stejně jako u nás, je levnější si koupit jízdenku s delší platností. V centru města je to nejrychlejší pěšky a také je cestou na co se dívat.

Oddech uprostřed chaosu

Ač se to zdá neuvěřitelné, v Římě můžete najít tisíce hektarů zahrad a parků, kde si odpočinout.

Pokud je pěší turistika v kombinací s letní teplotou únavná, je čas si odpočinou v příjemném prostředí. Jedním takovým je růžová zahrada pojmenovaná Roseto di Roma, která je nedaleko Kolosea. Ze zahrady je krásný výhled na starou městskou zástavbu.

vilaborgese

Velkou klidnou plochu bez aut najdete také v parku Villa Borghese ze 17. století, který patří k největším ve městě. Jsou v něm zakomponovaná jezírka, zoologická botanická zahrada, prostor pro občerstvení a muzea.