Letiště

Letiště, které je v lokalitě města Porta se nachází asi 13 kilometrů od města a jmenuje se Francisko SáCarnerio. Do této destinace můžete sehnat cenově příznivé letenky porto v poměrně krátké době, hlavně mimo hlavní turistickou sezonu.

Letiště v Portu nepatří k největším, ale i zde můžete využít služby jako obchody, občerstvení, půjčovna aut, Wi-Fi zdarma, počítače k použití, směnárnu, banku a další služby.

portugal-

Doprava z letiště

Z letiště se do města dopravíte rychle metrem. Lístek stojí kolem 2 EUR. Pokud chcete jet po zemi a obhlédnout si okolí, využijte jednu ze dvou linek autobusu. Cena za dopravu je podobná jako za lístek na metro. Výhodou je, že můžete zaplatit přímo u řidiče. Autobus jezdí v pravidelných intervalech také celou noc. Vedle letiště mají samozřejmě stanoviště vozy taxi služby, jak je tomu v jiných městech. Jestliže se nechcete spoléhat na náhodu, můžete si taxi zaregistrovat v on-line systému a budete mít jistotu, že na přílet vašeho letadla budete mít vůz připravený pro vás. Za cestu taxíkem do centra Porta zaplatíte asi 22 EUR + poplatek 0,8 EUR za každé zavazadlo.

porto1

Město Porto

Porto je město, které má asi 245 tisíc obyvatel, ale v celé městské lokalitě žije asi 2,5 milionu lidí. Turisté do této lokality jezdí také kvůli blízkosti Atlantského oceánu. Spolu s hlavním městem Portugalska-Lisabonem, jde o jedno z nejoblíbenějších turistických míst v zemi.

Nenajdete člověka, který by zavítal do Porta a nevěděl by, jaký je nejlepší vývozní artikl této lokality, a to už po staletí. Portské víno se původně vyváželo jen z tohoto města. Sváželo se po řece Douro a tradice se dochovala až do dnešních dob.

Historie Porta sahá hodně daleko do historie a archeologické nálezy sahají až do doby bronzové, konkrétně do 8. století před našim letopočtem. Zřejmě šlo o národ přidružený ke Keltům.