Znáte pojem kompaktní zářivky? A co třeba úsporné žárovky? Ty už jistě znáte, v podstatě jsou to různé názvy pro stejnou věc. Důležité však je, že díky nim ušetříte, ušetříte peníze, energii, přírodu i svůj čas.

Dnešní doba už dávno nepřeje klasickým žárovkám, i když někdo je stále ještě vlastní. Jejich nevýhody spočívají ve velkých tepelných ztrátách, krátké životnosti a nekomfortnosti při svícení. Stojí vás tak nejen peníze, ale i časté kupování nových a nových kousků a jejich výměnu.

řada žárovek

Úspora i efektivnější svícení jsou jisté

Oproti tomu jsou úsporné zářivky mnohem lepším řešením. Svítí stejně intenzivně, pokud chcete, ale spotřebují méně energie. Jejich životnost je také mnohem a mnohem delší a navíc se vyznačují mnoha vlastnostmi, kterými si svícení můžeme zpříjemnit. Ač je jejich pořizovací cena vyšší, díky všemu uvedenému stejně ušetříte.

Osvětlovat úspornou žárovkou lze cokoli, velké i malé prostory. Můžete si díky nim tvořit jedinečnou atmosféru a dokonce i osvětlit pouze určité předměty. Z těchto důvodů je tedy třeba při výběru věnovat pozornost určitým parametrům, aby byl požadovaný efekt dokonalý.

stropní lampa

Při výběru se zaměřte především na parametry jako:
· Příkon
· Světelný tok
· Teplotu světla
· Úhel rozptylu světla
· Typ patice

Každý prostor si žádá individuální osvětlení, můžete ho mít

Díky těmto parametrům si tak můžete ve své domácnosti či na pracovišti vytvářet naprosto jedinečná osvětlení, podle nálady a způsobu využití prostoru, o kterých se vám mohlo s klasickými žárovkami jen zdát. Faktem totiž je, že jiné osvětlení využijete v kuchyni, jiné je třeba v pracovně, odlišné pak v obývacím pokoji, koupelně či ložnici.

šetřivé žárovky

Pokud ještě vlastníte staré neúsporné žárovky, je ten správný čas se zamyslet a rozhodnout se pro jejich výměnu. Odměnou vám bude nejen mnohem efektivnější osvícení vaší domácnosti, ale také ušetření nemalých finančních prostředků. To se prostě i přes vyšší počáteční investici určitě vyplatí.