Věda je něco, co bude vždycky v našich životech, protože nebýt vědy a vědců, tak člověk ani o tom neví, jak by mohl dále žít anebo co by mohl dělat. Protože věda vlastně poskytuje to, čeho bychom se třeba mohli také držet anebo co nás zajímá. A pokud máte doma v rodině vědce, tak jistě všichni víte, jak moc je to docela složité. Protože ne všichni vědci to mají tak jednoduché. Co myslíte například vy o vědcích? Mnoho lidí si myslí, že různé názory vědců ani nemusí být pravdivé nebo že to jsou jenom polopravdy. Protože si vzpomínám na strejdu, který byl vědec, lékař. On se zajímal o léčitelství.

Mám také ráda vědu a vědce.

Vy si možná říkáte, že léčitelství není asi moc vědeckého. Já sice vám dávám za pravdu, ale můj strejda vystudoval samozřejmě lékařskou fakultu, ale potom se dal na takovéto přírodní léčení. Kromě mě se to nikomu nic moc nelíbilo, protože strýc je opravdu perfektní lékař, takže nikdo opravdu nechápe, proč zrovna on se dal na nějakou přírodní medicínu. A sice chápu, že přírodní medicína a v poslední době velice oblíbená a také žádaná, ale musí to dělat člověk, vystudovaný lékař, který má opravdu perfektní praxi a je mnoho let perfektní lékař? Podle mého názoru je to ale zase na druhou stranu velká škoda se toho tak moc vzdát.

Strýc je lékař.

A to vše na úkor vědy a také jistě pýše. Nikdo nechápe, proč on to opustil. Prý už nechce být dál lékařem a chce být jenom nějakým lepším léčitelem. Já rozumím tomu, že by to bylo také skvělé a že změna je život, ale když člověk pomáhá lidu svými lékařskými schopnostmi, tak opravdu nechápu, proč se strýc takhle všeho dobrovolně se toho vzdá. Dokonce se kvůli tomu rozešla se strejdou jeho přítelkyně, protože tohle nesnesla a každý se tomu smál. Tady jde vidět, že i vědec se někdy může zmýlit a že i vědec může mít někdy jiný názor než ostatní lidé kolem.