YouTube – váš průvodce krajinou

YouTube je sociální síť, jejíž možnosti lidé využívají velice rozmanitými způsoby. Kdo se tu pohybuje poprvé a teprve vyhledává, co by jej tak mohlo zajímat, může se mylně domnívat, že půjde o kanál zaměřený spíše na osobní prezentace, na hudební videoklipy a filmové ukázky, ale není to tak docela pravda. Můžete se tu setkat i s náměty, které byste tu neočekávali, a možná byste o nich neměli ani tušení, kdyby se vám o nich někdo nezmínil.

kanál YouTube

Cestovatelská vášeň – někteří lidé nadobro propadli cestovatelské vášni a prezentují své zážitky nejen mezi svými přáteli, ale i na internetu. Natáčí na video zajímavosti z přírody a z lidských sídel a prezentují je zejména na YouTube, kde mají svůj vlastní profil, a mohou ukládat videa prakticky bez omezení. Objevíte tu obrovský rozsah záběrů i z míst, která nepatří zrovna mezi turisticky nejatraktivnější, i když tomu tak vůbec nemusí být ve skutečnosti. Například Lužické hory, Česká Sibiř a Česká Kanada jsou oblasti velmi romantické a okouzlující, jenže lidé je neznají a namísto do těchto míst míří třeba na Šumavu, kde je pak přelidněno a dovolená se záhy mění v otravný zážitek.

přehrada Lipno

Drony vítězí – tento podnadpis tu uvádíme zcela záměrně, neboť dron dokáže nasnímat takové záběry, z nichž se až tají dech. Odhalíte s jeho pomocí neuvěřitelné množství detailů, které by lidskému oku zcela unikly z fotografií pořízených od zemského povrchu. K těm nejkouzelnějším videím patří zejména vodní hladina řek, jezer a rybníků, kdy se dron doslova vznáší jen pár centimetrů nad vodou, a dokáže vám zprostředkovat pohyb letící vážky nebo rorýse.

Videa si můžete stáhnout

Videa na YouTube nemusíte pouze pasivně prohlížet a být přitom závislí na Internetu. Je možné provést download videa z YouTube a prezentovat jej i vašim přátelům někde v offline režimu. Videa vám doporučujeme stahovat i z toho důvodu, že je jejich majitel může kdykoli bez udání důvodu a bez varování odstranit.