Dnes již v podstatě nenajdeme dům, kde není zapojena tekoucí voda a kanalizace. To však znamená, že musí být napojen na již existující vodovodní a kanalizační síť. S tím může vzniknout problém zejména u nových staveb, zvláště pokud si majitel staví svůj dům sám. I z tohoto důvodu je nutné spolu s jiným materiály dodat na úřad také projekt na připojení k vodovodnímu řádu. V něm budou veškeré potřebné náležitosti, podle kterých bude moci úřad posoudit, zda vše odpovídá předpisům.

projekt stavby domu

Avšak jen málokdo z nás sám dokáže takovýto projekt sám vypracovat, a to i když se budeme držet návodů uveřejněných na internetových stránkách. Nikdy nebude stoprocentní a je potřeba počítat s tím, že v něm mohou být chyby či opomenutí. A ty nás mohou stát schválení naší žádosti. Proto je vhodné, aby jej vypracoval projektant vodovodní přípojky Pro vodu. Ten má nejen znalosti a zkušenosti ohledně celého procesu, ale také zná vodovodní a kanalizační řády v okolí a ví, kde a jak je možné se na ně napojit.

výkop vodovodní přípojky

Díky tomu dokáže vypracovat podstatně lepší projekt, který bude nejen vyhovovat veškerým požadavkům úřadů, ale zároveň bude i co nejvýhodnější pro nás. Za tuto práci bude samozřejmě chtít peníze, avšak když porovnáme oba dva způsoby a provedeme kalkulace, možná zjistíme, že nakonec tímto způsobem ušetříme mnohem víc.

Je tedy na místě se ptát, zda by nebylo vhodnější si jej najmout. Samozřejmě ne všichni projektanti odvedou stejně kvalitní práci. Proto je dobré mezi nimi pečlivě vybrat takového, který je možná dražší, ale jehož výsledky jsou konsistentně mnohem lepší. To je totiž jediná cesta, jak skutečně můžeme na stavbě domu ušetřit.

Bohužel toto je záležitost, kterou mnoho lidí ke své škodě podceňuje. Vy takovou chybu neudělejte. Než začnete stavět či vůbec podáte žádost o stavební povolení, vše si pečlivě spočítejte, a to jak z krátkodobého, tak i dlouhodobého hlediska, ať neprohloupíte.