Rozsáhlejší projekt

Vás má svou životnost, přičemž po jejím uplynutí je zařízení řešit výměnu. Stejně je tomu i u střechy rodinného domu. Zde hodně záleží na stavu krytiny a trámů, protože ty jsou že dřeva, takže je může napadnout třeba nějaký škůdce a jistě nechcete, aby statika střechy kvůli tomu byla v bídném stavu. Postupem času může začít docházet k zatékání, takže je potřeba připravit se na větší investici.

trámy střechy

Když však bude nová střecha provedena kvalitně, tak vydrží desítky let. Střecha musí dodržovat mnoho předpisů, takže je výhodné obrátit se na projektanta, který pro nás zrealizuje kompletní řešení, přičemž podle jeho plánů bude probíhat celá stavba. Musí zde být vyřešen dobrý odvod vody a také umístění hromosvodu, protože blesk dokáže napáchat velké škody. Na realizaci pozvěte kvalitní řemeslníky, aby svou práci odvedli dobře a Vy jste mohli být plně spokojení. To platí i o materiálu, protože třeba dřevo by mělo být mořené.

Fotovoltaické panely

Když už budeme mít novou pevnou střechu, tak by byla škoda jejího prostoru nevyužít. Můžeme totiž pořídit fotovoltaiku, která nám bude vyrábět elektrickou energii. Právě na střechu umístíme panely. Ty se nám postarají o přeměnu sluneční energie na elektrickou, přičemž ty dnešní jsou na velmi vyspělé úrovni, takže dosahují solidního výkonu.

střecha s fotovoltaikou

Proto se bez potíží vejdou na rodinný dům s tím, že na spotřebu domácnosti postačí. Samozřejmě když v zimě nebude moc svítit sluníčko, tak si vezmeme zbytek potřebné energie ze sítě. Vzhledem k životnosti se většinou dojde k závěru, že návratnost není nijak daleká, takže se tato investice vyplatí. Navíc stále můžeme využít dotaci, které se pohybují ve vysokých částkách, takže tím vysokou pořizovací cenu výrazně snížíme. Fotovoltaika Olomouc lidem namontovala už spoustu těchto systémů, takže když si ji vyberete nezděláte chybu. Nákladné už jen můžete sledovat, jak čerpáte zadarmo energii ze sluníčka.